




DAWLANCE 9193LF Avante+ Cloud White Double Door Refrigerator
Capacity
Large (7 to 8 Family Members)
Inverter Technology
Yes
Vitamin Fresh Technology
Preserves maximum level of Vitamin A and C in fruits and vegetables while ensuring health and immunity of your family
₨ 120,999
Buy Now| Inverter Technology | Yes |
| Vitamin Fresh Technology | Preserves maximum level of Vitamin A and C in fruits and vegetables while ensuring health and immunity of your family |
| Cooling Technology | Direct Cool |
| Product Color | Cloud White |
| Touch Display | Yes |
| Freezer Position | Top |
| Handle Material | Plastic |
| Type of Handle | Hidden Handle |
| Type of Shelf | Glass |
| Power Cool Fan | Yes |
| Door LED Light - Freezer | LED |
| Total Shelves | 5 |
| Refrigerator Door Pockets | 6 |
| Freezer Door Pockets | 2 |
| Ice Tray | Icebox (12 pcs) |
| Egg Tray | 2 |
| Energy Class | A++ |
| Climate Class | T |
| Voltage (V) | 230 |
| Width (cm) | 68 cm |
| Depth (cm) | 64.5 cm |
| Height (cm) | 173 cm |
| Width (in) | 26.771654 |
| Depth (in) | 25.393702 |
| Height (in) | 68.11024 |
| Weight (Kg) | 66 kg |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
























Reviews
There are no reviews yet.