

DAWLANCE 91999 Chrome Pro Hairline Silver Double Door Refrigerator
Capacity
Extra Large (8 or more Family Members)
Inverter Technology
Yes
Original price was: ₨ 130,900.₨ 120,100Current price is: ₨ 120,100.
Buy Now| Inverter Technology | Yes |
| Cooling Technology | Direct Cool |
| Product Color | Hairline Silver |
| Touch Display | Yes |
| External Handle | Assembled |
| Freezer Position | Top |
| Handle Material | Plastic |
| Type of Handle | Asean Flush Handle (Chrome) |
| Door Lock | Yes |
| Type of Shelf | Glass |
| Power Cool Fan | Yes |
| Door LED Light - Freezer | LED on Side Walls |
| Total Shelves | 5 |
| Refrigerator Door Pockets | 5 |
| Freezer Door Pockets | 2 |
| Ice Tray | Icebox (12 pcs) |
| Egg Tray | 2 |
| Energy Class | A++ |
| Climate Class | T |
| Voltage (V) | 230 |
| Width (cm) | 75.6 cm |
| Depth (cm) | 66.4 cm |
| Height (cm) | 177 cm |
| Depth (in) | 26.14 |
| Weight (Kg) | 66 kg |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.