| Color | Inox |
| Type of Refrigerator | Side by Side |
| Cooling Type | No Frost |
| Compressor | AI Inverter Technology |
| Refrigerant | R600A |
| Door Finish Inox | Black Metal |
| Handle Type | Integrated Handle on Side |
| Handle Color | Silver |
| Digital Display | Smart 4 in 1 Display |
| Key Feature | Stainless Steel Metal Back Wall in FRZ |
| Light | Top LED Light |
| Air Clean Filter | Yes |
| Shelf Type | Tempered Glass Shelves |
| Number of Shelves | 5 |
| Door Pockets | 4 |
| Ice Maker | Removable Ice Maker |
| Egg Tray | Yes |
| Crisper | Twin Crispers with Side Rails |
| Unit Dimensions (WxDxH) | 907x650x1770 mm |
| Gross Capacity (Ltr) | 563 Ltr |
| Net Capacity (Ltr) | 521 Ltr |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


























Reviews
There are no reviews yet.