



Spec |
Details |
|---|---|
| Type | Chest Freezer |
| Capacity | 245L / 8.66 Cu. Ft. |
| Dimensions (mm) | 790 × 745 × 895 |
| Temp (Min) | -28°C |
| Voltage Range | 105V – 260V |
| Refrigerant | R600a |
| Weight (Net/Gross) | 42 kg / 46 kg |
| Food Basket | 1 |
| Super Freeze | Yes |
| LED Light | Yes |
| Power Indicator | Yes |
| Evaporator | 4-Side Copper |
| Warranty | 10-Year Compressor |
| Door | Single |
| Series | Inverter Grey |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.