



Chest Freezer – Inverter Grey (Twin Cabinet) |
|
|---|---|
| Type | Chest Freezer |
| Doors | Double Door |
| Capacity | 385L (209L / 176L) |
| Size (W×D×H) | 1242×745×895 mm |
| Weight (Net/Gross) | 58 / 66 kg |
| Color | Premium Grey |
| Handle | Recessed |
| Wheels | Yes |
| Voltage Range | 160V – 260V |
| Refrigerant | R600a |
| Temp (Freezer / Ref) | -28°C / 0–6°C |
| LED Lights | 2 |
| Food Basket | 1 |
| Evaporator | 5-side Copper |
| Warranty | 10 Years Compressor |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.