




DAWLANCE Spectrum Series 32E3A HD TV
True Colors
Yes
Turbo Sound
Yes
Original price was: ₨ 55,900.₨ 44,999Current price is: ₨ 44,999.
Buy NowPRODUCT SPECIFICATION
Feature |
Specification |
|---|---|
| Model | DAWLANCE Spectrum Series 32E3A |
| Display Size | 32 inches |
| Resolution | HD (1366 x 768) |
| Panel Type | LED |
| Brightness | 250 nits (approx.) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Audio | 20W (Stereo) |
| Connectivity | 2 x HDMI, 1 x USB |
| HDMI Ports | 2 |
| USB Ports | 1 |
| VGA | Yes |
| Energy Rating | A+ |
| Power Consumption | 50W |
| Smart TV Features | No (Non-Smart TV) |
| Additional Features | USB Playback, Multi-language Support |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews
There are no reviews yet.