





| Technical Specification | Details |
|---|---|
| Cool Only / Heat & Cool | Heat & Cool |
| Auto Restart | Yes |
| Display | Hidden Display |
| Auto Hygiene | Self Cleaning |
| Multiple Programming Feature (Timer) | 24 hours |
| High Ambient Operation | 53°C |
| Sleep Mode | Yes |
| LVS Function | 155 – 260V |
| Indoor Unit Cooling Operating Range (°C) | 17 ~ 32 |
| Condenser Fin | Gold Fin |
| EER | 3 |
| Cooler Liquid | R410A |
| Energy in Heating (kW) | 5.3 |
| Noise Level (dB) | 44 |
| Outdoor DB | 55 |
| Air Flow Rate (m³/hr) | 1000 |
| Other Features | Sleep Mode, Eco Mode, Memorized PCB, Turbo Mode Memory Function, Anti-Rust Outdoor, Moisture Removal L/h: 1.8 |
| Cooling Capacity (Btu/h) | 18000 BTU/h |
| Heating Capacity (Btu/h) | 18000 BTU/h |
| Voltage Range | 220-240V, 50Hz, 1Ph |
| Outdoor Unit (WxHxD) mm | 857×550×352 |
| Indoor Unit (WxHxD) mm | 998×328×230 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
There are no reviews yet.