








PRODUCT SPECIFICATION
Spec |
Detail |
|---|---|
| Size | 55 QLED |
| Resolution | 3840×2160 (4K UHD) |
| Refresh Rate | 120Hz (VRR 144Hz / DLG 240Hz) |
| CPU | 64-bit A73×4 @1.39GHz |
| RAM / ROM | 3GB / 32GB |
| OS | Google TV (GTV) |
| HDR Support | HDR10+, Dolby Vision, HLG |
| Color Gamut | 93% DCI-P3, Quantum Dots |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Audio Output | 2×10W + 15W, Dolby Atmos, DTS:X |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 |
| Voice Control | Yes |
| HDMI | Yes |
| Power Consumption | 140W |
| Warranty | 2 Years (Excl. panel break/spark) |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews
There are no reviews yet.