| Features | Specification |
|---|---|
| Made in Place | Made in TR |
| Main Cavity - No. of Front Door Glasses | 3 |
| Main Cavity - Interior Light | 1 x Round Halogen light (Rear) |
| Main Cavity - Side Racks | 5 levels |
| Main Cavity - Turnspit | Yes |
| Product Cavity Type | Single |
| Functions | Specification |
| Electric Grill | Yes |
| Ignition Type (Oven) | Integrated ignition |
| Installed Gas Type | NG |
| Main Cavity - Gas Control Type | 1-Way Thermostat |
| Main Cavity - Oven Type | Gas Cooking |
| Noise Level | Standard |
| Oven Control Type | Mechanical Control - Single Knob |
| Oven Type | Dual Fuel |
| Design & Outlook | Specification |
| Control Panel Color | Inox |
| Color of Product | Inox |
| Display | Mechanical Ringer Timer - without Cut-off |
| Enamel Color | Black |
| Main Cavity - Door Opening Type | Drop down |
| Main Cavity - Front Door Color | Inox |
| Number of Cavity (EP) | 1 |
| Oven Control Panel Design | B14 Design |
| Performance | Specification |
| Total Gas Power | 2.3 kW (167 g/h) |
| Dimensions & Weight | Specification |
| Width (cm) | 59.4 cm |
| Depth (cm) | 56.7 cm |
| Height (cm) | 59.5 cm |
| Weight (kg) | 35 kg |
| Weight (Kg) | 32.72 kg |
| Energy Information | Specification |
| Voltage (V) | 220-240 |
| Frequency (Hz) | 50 |
DBG 21810 S Built-in Oven
Display
Mechanical Ringer Timer – without Cut-off
Color of Product
Inox
Oven Type
Dual Fuel
Control Panel Color
Inox
Original price was: ₨ 125,900.₨ 117,999Current price is: ₨ 117,999.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.













Reviews
There are no reviews yet.