



DW 10500 Twin Tub Washing Machine
Capacity
Extra Large (40-50 mixed load of clothes) kg
Original price was: ₨ 65,900.₨ 55,999Current price is: ₨ 55,999.
Buy Now| Product Specification | Details |
|---|---|
| Energy Information | |
| Voltage (V) | 220 |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Dimensions & Weight | |
| Width (cm) | 94 cm |
| Depth (cm) | 55.5 cm |
| Height (cm) | 105.5 cm |
| Width (in) | 37.007874 |
| Depth (in) | 21.850393 |
| Height (in) | 41.535435 |
| Weight (Kg) | 32 kg |
| Features | |
| Deep Waterfall Wash | Yes |
| Shower Rinse | Yes |
| Spinner | Yes |
| Wide Impeller | Yes |
| Functions | |
| Water Inlet(s) | Two |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews
There are no reviews yet.