

DAWLANCE 9149WB Avante Pearl Burgendy Double Door Refrigerator
Capacity
Small (3 to 4 Family Members)
Energy Saving
35%
Original price was: ₨ 83,000.₨ 75,000Current price is: ₨ 75,000.
Buy Now| Cooling Technology | Direct Cool |
| Design & Outlook | Pearl Red |
| Touch Display | Yes |
| Freezer Position | Top |
| Handle Material | Plastic |
| Type of Handle | Hidden Handle |
| Door Lock | Yes |
| Interior Type of Shelf | Wire |
| Door LED Light - Freezer | LED on Ceiling |
| Total Shelves | 3 |
| Refrigerator Door Pockets | 3 |
| Freezer Door Pockets | 2 |
| Ice Tray | Icebox (21 pcs) |
| Egg Tray | 1 |
| Climate Class | T |
| Voltage (V) | 230 |
| Width (cm) | 53 cm |
| Depth (cm) | 50.5 cm |
| Height (cm) | 139.9 cm |
| Width (in) | 20.87 |
| Depth (in) | 19.88 |
| Height (in) | 55.08 |
| Weight (Kg) | 40.44 kg |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.














Reviews
There are no reviews yet.