


91997 Signature Inverter White Twin Door Freezer
Door LED Light-Freezer
LED
Product Color
White – ARC P1
Inverter Technology
Yes
Product Type
Chest freezer
Original price was: ₨ 115,900.₨ 104,999Current price is: ₨ 104,999.
Buy Now| Feature | Details |
|---|---|
| Inverter Technology | Yes |
| Cooling Technology | Direct Cool |
| Design & Outlook | Product Color: White - ARC P1 |
| Product Type | Chest Freezer |
| Freezer Position | Horizontal Twin Door Freezer |
| Handle Color | White - ARC P1 (MB) |
| Control System | Mechanical |
| Touch Display | Yes |
| Door Lock | Yes |
| Interior Freezer Light | Yes |
| Door LED Light-Freezer | LED |
| Energy Information | |
| Climate Class | T |
| Voltage (V) | 230 |
| Frequency (Hz) | 50-60 |
| Dimensions & Weight | |
| Width (cm) | 123 cm |
| Width (in) | 48.43 in |
| Depth (cm) | 75.5 cm |
| Depth (in) | 29.72 in |
| Height (cm) | 90 cm |
| Height (in) | 35.43 in |
| Weight (Kg) | 56 kg |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.