
DAWLANCE 91999 Avante Noir Red Double Door Refrigerator
Capacity
Extra Large (8 or more Family Members)
Vitamin Fresh Technology
Preserves maximum level of Vitamin A and C in fruits and vegetables while ensuring health and immunity of your family
Original price was: ₨ 125,900.₨ 119,100Current price is: ₨ 119,100.
Buy Now| Vitamin Fresh Technology | Preserves maximum level of Vitamin A and C in fruits and vegetables while ensuring health and immunity of your family |
| Cooling Technology | Direct Cool |
| Product Color | Noir Red |
| Touch Display | Yes |
| Freezer Position | Top |
| Handle Material | Plastic |
| Type of Handle | Hidden Handle |
| Type of Shelf | Glass |
| Power Cool Fan | Yes |
| Door LED Light - Freezer | LED on Side Walls |
| Total Shelves | 5 |
| Refrigerator Door Pockets | 5 |
| Freezer Door Pockets | 2 |
| Ice Tray | Icebox (12 pcs) |
| Egg Tray | 2 |
| Energy Class | A+ |
| Climate Class | T |
| Voltage (V) | 230 |
| Width (cm) | 77.6 cm |
| Depth (cm) | 66.4 cm |
| Height (cm) | 177 cm |
| Width (in) | 30.55 |
| Depth (in) | 26.14 |
| Height (in) | 69.69 |
| Weight (Kg) | 74 kg |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




















Reviews
There are no reviews yet.