






Dawlance Blaze Series Google TV 32E22
HDR10
Yes
Dolby Digital
Yes
Original price was: ₨ 69,900.₨ 59,999Current price is: ₨ 59,999.
Buy Now| Product Specification | Details |
|---|---|
| Audio Features | Dolby Digital |
| Audio Amplifier | 2 x 10W |
| Connectivity | Bluetooth (TV), 2 x USB, Internal WiFi (2.4G+5G), Ethernet |
| DVB Reception | DVB-T2/C |
| Display Size | 32" |
| Resolution | HD (1366 x 768) |
| Platform (TV) | Android 11.0 |
| Processor (TV) | A55 Quad core, 1.5GHz |
| Memory | 1.5GB |
| Storage | 8GB |
| Variable Refresh Rate (VRR) | 60Hz |
| Display Features | Aspect Ratios, 3000:1 Contrast, HDR10 |
| Smart Features | Google TV OS, Google Play Store, Netflix, Open Browser |
| Dimensions & Weight | Weight: 3.6 kg, Packaging: 808 x 510 x 130 mm |
| Additional Accessories | Power cord |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
There are no reviews yet.