| Type | Microwave |
| Product Color | Black |
| Control Panel Color | Black |
| Control Panel Type | Mechanical |
| Installation Type | Free Standing |
| Width (cm) | 45.2 cm |
| Depth (cm) | 33 cm |
| Height (cm) | 26.2 cm |
| Width (in) | 17.795275 |
| Capacity (lt) | 20 |
| Depth (in) | 12.9921255 |
| Height (in) | 10.3149605 |
| Weight (Kg) | 10.2 kg |
| Rating Power (w) (MWO) | 700 W |
| Voltage (V) | 220-240 |
| Frequency (Hz) | 50-60 |
DAWLANCE MICROWAVE OVEN MD4
Original price was: ₨ 25,900.₨ 18,999Current price is: ₨ 18,999.
Buy NowOnly logged in customers who have purchased this product may leave a review.


















Reviews
There are no reviews yet.