






DCT 9030 S Built-in Hood
Hood Type
Wall Mounted – Flat Glass
Hood Color
Inox
Control Type
Electronical Control – Touchcontrol
No. of Power Levels
3
Original price was: ₨ 55,900.₨ 45,999Current price is: ₨ 45,999.
Buy Now| Features | Specification |
|---|---|
| No. of Power Levels | 3 |
| Functions | Specification |
| Control Type | Electronical Control - Touchcontrol |
| Design & Outlook | Specification |
| Hood Color | Inox |
| Chimney Color | Silver |
| Control Panel Type | Metal + Glass |
| Glass Color | Black |
| Hood Motor Type | Regular motor (Outsource) |
| Installation Type (Cooking) | Wall-mounted |
| No. of Lights | 2 |
| Hood Type | Wall Mounted - Flat Glass |
| Type of Lighting | LED |
| Performance | Specification |
| Maximum noise level | 65 dBA |
| Power of Lights | 1.5 W |
| Total Power Consumption (W) | 143 W |
| Dimensions & Weight | Specification |
| Width (cm) | 89.8 cm |
| Depth (cm) | 50 cm |
| Height (cm) | 53.5 cm |
| Weight (Kg) | 1 kg |
| Weight (kg) | 1 kg |
| Energy Information | Specification |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Voltage (V) | 220-240 |
| Display / LED Colour | White |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
There are no reviews yet.