








PRODUCT SPECIFICATION
Feature |
Details |
|---|---|
| Size | 65" |
| Chassis | MT9653 Platform |
| CPU | 64-bit A73×4 @1.39GHz |
| OS | Google TV (GTV) |
| RAM/ROM | 3GB + 32GB |
| Power Consumption | 180W |
| Wi-Fi | WiFi 5 |
| Voice Control | Yes |
| Display | QLED, 3840×2160, HDR10+, 93% DCI-P3 |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Colors | 1.07B (8bit+FRC, Quantum Dots) |
| Refresh Rate | 120Hz (VRR 144Hz / DLG 240Hz) |
| Audio | 2.1CH, 2×10W + 15W, Dolby Atmos, DTS:X |
| HDMI | Yes |
| Certification | HDR10+, HLG, Dolby Vision, Freesync |
| Warranty | 2 Years (Excludes breakage/spark) |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews
There are no reviews yet.