| Type | Microwave |
| Product Color | Silver |
| Control Panel Color | Silver |
| Control Panel Type | Digital |
| Installation Type | Free Standing |
| Width (cm) | 62 cm |
| Depth (cm) | 49.8 cm |
| Height (cm) | 34.6 cm |
| Width (in) | 24.409449 |
| Capacity (lt) | 62 |
| Depth (in) | 19.606298 |
| Height (in) | 13.622047 |
| Weight (Kg) | 22 kg |
| Rating Power (w) (MWO) | 1200 W |
| Voltage (V) | 220-240 |
| Frequency (Hz) | 50-60 |
DAWLANCE MICROWAVE OVEN 162HZP
Capacity (lt): 62
Product Color: Silver
Type: Microwave
Original price was: ₨ 58,900.₨ 52,999Current price is: ₨ 52,999.
Buy NowOnly logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
There are no reviews yet.