| Type | Microwave |
| Product Color | White |
| Control Panel Color | White |
| Control Panel Type | Mechanical |
| Installation Type | Free Standing |
| Width (cm) | 44.6 cm |
| Depth (cm) | 33.2 cm |
| Height (cm) | 25.3 cm |
| Width (in) | 17.559055 |
| Capacity (lt) | 20 |
| Depth (in) | 13.070867 |
| Height (in) | 9.960629 |
| Weight (Kg) | 9.4 kg |
| Rating Power (w) (MWO) | 700 W |
| Voltage (V) | 220-240 |
| Frequency (Hz) | 50-60 |
DAWLANCE MICROWAVE OVEN 220S
Original price was: ₨ 28,900.₨ 20,999Current price is: ₨ 20,999.
Buy NowOnly logged in customers who have purchased this product may leave a review.

















Reviews
There are no reviews yet.