



Feature |
Details |
|---|---|
| Type | Chest Freezer |
| Capacity | 345 L / 12.19 Cu. Ft. |
| Dimensions (mm) | 1050 × 745 × 895 |
| Temperature | Min -28°C |
| Voltage | 160V – 260V |
| Refrigerant | R600a |
| Weight (Net/Gross) | 51 kg / 58 kg |
| Basket / LED Light | 1 / Yes |
| Super Freeze | Yes |
| Power Indicator | Yes |
| Evaporator | 5-Side Copper |
| Climate Class | T |
| Warranty | 10 Years (Compressor) |
| Door / Series | Single / Inverter Grey |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.