DF_Features_30%-Fast-Freezing

160V-260V

DF_Features_100-Hour-Freezing

| Type | Chest Freezer |
| Total Gross Capacity Ltr | 405 |
| Freezer Gross Capacity Ltr | 405 |
| Dimension (WxDxH) | 1242x745x895 |
| Gross Capacity (Cubic Ft.) | 14.31 |
| Temp Freezer | Mi - 28 |
| Net Weight (Kg) | 58 kg |
| Gross Weight (Kg) | 66 kg |
| Voltage Range | 160V - 260V |
| Refrigrent | R600a |
| Food Bascket | 1 |
| Super Freeze Function | Yes |
| LED Lights | 1 |
| Power On Indicator | Yes |
| Climate Class | T |
| Copper Evaporate | 5 Sides |
| Warranty | 10 Years Compressor |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.