







TCL 43S51K QLED ANDRIOD GOOGLE TV LATEST MODEL 2025
Original price was: ₨ 85,999.₨ 74,000Current price is: ₨ 74,000.
Buy NowPRODUCT SPECIFICATION
| 📺 Model: 43S51K – 43 QLED Smart TV | |
|---|---|
| General Features | |
| Size | 43" |
| CPU | CA55x4 @1.1GHz |
| RAM/ROM | 1GB + 8GB Flash |
| Wi-Fi | Yes |
| Display | |
| Display Type | QLED |
| Display Resolution | 2K - FHD (1920×1080) |
| HDR | HDR10 |
| Micro Dimming | Yes |
| Brightness | Up to 280 nits |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Audio | |
| Speaker Output | 9.5W x 2 |
| Sound Technology | Dolby Audio|DTS Virtual·X |
| Warranty | |
| 2 Years (Panel, Parts, or Home Service – Except breakage of panel and electric spark/burnt) | |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




















Reviews
There are no reviews yet.