| Type | Microwave |
| Product color | White |
| Control panel | White |
| Control panel type | Mechanical |
| Installation Type | Free Standing |
| Width (cm) | 44 cm |
| Depth (cm) | 34.8 cm |
| Height (cm) | 28.5 cm |
| Width (In) | 13.681103 |
| Height (In) | 11.228347 |
| Weight (Kg) | 10.7 kg |
| Rating Power (W) (MWO) | 700 W |
| Voltage (V) | 220 - 240 |
| Frequency (Hz) | 50 - 60 |
DAWLANCE MICROWAVE OVEN 210S
Capacity (lt): 20
Product Color: White
Type: Microwave
Original price was: ₨ 25,900.₨ 19,999Current price is: ₨ 19,999.
Buy NowOnly logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
There are no reviews yet.