| Type | Microwave with Grill |
| Grill Function | Yes |
| Product Color | Silver |
| Control Panel Color | Silver |
| Control Panel Type | Digital |
| Installation Type | Free Standing |
| Width (cm) | 51.9 cm |
| Depth (cm) | 46 cm |
| Height (cm) | 31.5 cm |
| Width (in) | 20.433071 |
| Capacity (lt) | 36 |
| Depth (in) | 18.110237 |
| Height (in) | 12.401575 |
| Weight (Kg) | 16 kg |
| Rating Power (w) (MWO) | 1000 W |
| Voltage (V) | 220-240 |
| Frequency (Hz) | 50-60 |
DAWLANCE MICROWAVE OVEN 136G
Original price was: ₨ 49,900.₨ 39,999Current price is: ₨ 39,999.
Buy NowOnly logged in customers who have purchased this product may leave a review.






















Reviews
There are no reviews yet.